זה התחיל בתור ספר לבני הנוער שנכתב על ידי הסופרת סוזן קולינס, הפך לסרט שובר שיאים ועכשיו אתם יכולים להיכנס לתוך העולם המדהים של משחקי הרעב ולהילחם בקפיטול המרושע בעזרת חדר בריחה בראשון לציון שהופך אתכם לתושבי מחוז 13 האסור…

שלום, מעיין, איציק ומיקי. ספרו לנו קצת על חדר הבריחה שלכם.

החדר נקרא מחוז 13. זה חדר בעל חלל עצום. אפשר להגיד שהוא נבנה בסטנדרטים מהגבוהים שקיימים היום בשוק חדרי הבריחה.

בחרתם להקים אותו בראשון לציון.

כן. ראשון היא כיום עיר חדרי הבריחה של ישראל.

זאת יוזמה פרטית שלכם…

כן. החברה שלנו נקראת Puzzles Escape Rooms וזה עסק משפחתי שכולל 3 שותפים. אנחנו, איציק ומעיין – זוג נשוי – ויחד איתנו בעסק גם מיקי, אח של איציק. באנו עם אהבה גדולה לתחום וצברנו הרבה ידע וניסיון. המתחם שבנינו הוא מהמפנקים שקיימים היום. אנחנו רואים איך הוא מספק חוויה מושלמת לקבוצות גדולות, למשפחות וגם לארגונים וחברות שכידוע אוהבים מאוד חדרי בריחה.

מחוז 13, חדר בריחה בראשון
חדר האירוח של מחוז 13. רגע לפני שהמשחק מתחיל

מהו סיפור הרקע של מחוז 13 שלכם?

אתה רוצה את הנוסח הרשמי?

תביאו!

מדינת פאנם נמצאת בכאוס מוחלט בעקבות מרד גדול שפורץ כנגד שלטון הקפיטול האכזרי. מחוז 13 הסודי שעד היום לא ידעו על קיומו מארגן את ההפיכה מול הקפיטול. לקחנו את המורדים הטובים ביותר למשימה בכדי להשיג את ליבת הכוח, שיכולה להטות את הכף לטובת המרד! עיזרו לנו לשחרר את פנאם מידיו של שלטון הקפיטול האכזר.

אני כבר רעב לעוד. מאיפה אגב, בא לכם הרעיון להשתמש בסיפור המצוין הזה לצורך חדר הבריחה שלכם?

שלושתנו מעריצים מושבעים של משחקי הרעב. קראנו את הספרים וראינו את הסרטים יותר מפעם אחת, והיה טבעי לבנות חדר בהשראת משחקי הרעב.

מה הפתיע אתכם בתגובות של המבקרים, למה לא ציפיתם?

בנינו את פרויקט מחוז 13 ברמה הגבוהה ביותר ועם ירידה לפרטים הכי קטנים. היה חשוב לנו לייצר חוויה מושלמת, כמו שאמרנו, ובאמת מסתבר שיצרנו פצצת אדרנלין מתקתקת. הפתיע אותנו הקונצנזוס הרחב בקרב הלקוחות. השחקנים יוצאים מרוצים מהחוויה שיצרנו בשבילם. זה מדהים ונותן לנו הרבה סיפוק לקבל את הפרגון והאהבה מהלקוחות שלנו.

מה שונה בחדר שלכם לעומת חדרי בריחה אחרים בראשון או בתל אביב או בכלל?

הגודל. מחוז 13 הוא חדר עצום בגודלו ומשתרע על חלל של יותר מ-100 מ"ר. הוא משלב את כל האלמנטים שדרושים לחדר בריחה מצוין: יש תפאורה מרהיבה, חידות מעולות ומשימות אתגריות ופיזיות. זה חדר שיש בו הרבה מאוד חידות והוא דורש מהשחקנים שיתוף פעולה.

בקיצור אתם מספקים תעסוקה לכל מי שנכנס פנימה.

כן. היו אצלנו באחת הפעמים שמונה שחקנים מנוסים וכולם יצאו בתחושת הנאה מטורפת. החדר סיפק את הסחורה לכולם.

איזו מילה או שתי מילים יתארו את החוויה במחוז 13?

עוצר נשימה.

מה שיא הזמן של היציאה מהחדר?

אנו לא מתמקדים בשיאים. המטרה שלנו היא להעביר את החוויה. בעיקרון, החדר מיועד ל-60 דקות משחק אבל לפעמים השחקנים מקבלים מאתנו עוד קצת זמן כדי שיחוו את זה עד הסוף.

חדר בריחה מומלץ בראושון
סיימו את מחוז 13 בהצלחה

היו חידות או אתגרים בחדר שנאלצתם לשנות?

כמובן. הוספנו הכוונות במשחק כדי לשפר את הזרימה. לדעתנו, השינויים המינוריים האלו שיפרו את החוויה. בהמשך נוסיף גם רמת קושי קלה יותר.

תנו לנו טיפ לפני שאנחנו נכנסים לחדר שלכם.

שריינו זמן למרתון חדרי בריחה אחרי מחוז 13.

על איזה עוד חדר בריחה שהוא לא שלכם תוכלו להמליץ, בארץ או אולי בעולם?

אנחנו חברים ב- אסקייפ טים – מועדון חדרי בריחה שכולל נכון להיום עשרים חדרי בריחה בכל הארץ וכולם נהדרים. חדרי הבריחה שהצטרפו הם כולם חדרים בסטנדרט גבוה ואפשר למצוא שם הכול. חדרים למשפחות, מתחמים גדולים, חדרים שמתאימים לילדים, חדרים מפחידים. הכול.

אילו תכניות יש לכם להמשך?

אנחנו עובדים במרץ על פרויקט החדר החדש שלנו שייפתח ככל הנראה בדצמבר.

אוטוטו. עד שאתם פותחים את החדש, איך אפשר בינתיים להזמין את מחוז 13?

אפשר באתר האינטרנט שלנו או לחפש בגוגל, פאזלס מתחם חדרי הבריחה בראשון לציון. ואפשר כמובן גם להתקשר לטלפון: 052-8056627. אנחנו מבטיחים לכם חוויה מטורפת.

חושבים שגם חדר הבריחה שלכם ראוי להצטרף לרשימת החדרים הטובה בישראל? שכנעו אותנו

שיתוף
ברלין היום הינו מגזין מקוון המתפרסם מאז אוגוסט 2015. מדי חודש קוראים אותנו למעלה מ-25,000 איש בעברית ובאנגלית. רוצים לתמוך בנו? לחצו על סמל פייפאל (P) ועזרו לנו להגיע ליותר ישראלים בארץ ובחו"ל