6 חברות שיעזרו לכם להוציא דרכון רומני (ואיזו מהן הכי מתאימה לכם)

דרכון רומני
Some rights reserved by archer10 (Dennis)

כבר יותר מעשר שנים שהדרכון הרומני משמש גם כדרכון אירופאי. על היתרונות של דרכון אירופאי קטונו מלהסביר לכם, אבל עכשיו נותרה השאלה – בהנחה שיש לכם שורשים ברומניה – עם איזה משרד כדאי לעשות את הדרך הלא פשוטה בכלל עד לרגע קבלת הדרכון הרומני. הנה כמה אפשרויות

עורך דין גבריאל כתרי

אחד הכוחות הותיקים ביותר בתחום הוצאת האזרחות והדרכון הרומניים הוא ללא ספק משרדו של עורך הדין גבריאל כתרי. כתרי הוא יליד קלוז' ברומניה ועלה לישראל בתחילת שנות השישים. התואר שלו במשפטים הוא מהאוניברסיטה העברית בירושלים והוא עבד בין היתר בפרקליטות מחוז הצפון. החל משנות התשעים הוא מוסמך לשמש כנוטריון בעברית, אנגלית, רומנית והונגרית.

מלבד הדין הרומני בעניין אזרחות רומנית ודרכון רומני כתרי מתעסק גם בעסקות מקרקעין, משפט בינלאומי וירושות בארץ וברומניה.

באתר הבית של המשרד מופיע עדכון נרחב לנושא השגת הדרכון הרומני ואירופי. בין היתר נכתב שם: "רומניה נחשבת כיום לחברה באיחוד האירופי. בעלי אזרחות רומנית או בעלי זכאות לאזרחות כזו יכולים להוציא דרכון רומני, שעמו יוכלו להתנייד, להתנהל, ללמוד ולעבוד במדינות האיחוד. ב-1 בינואר 2007 נכנסה רומניה כחברה באיחוד האירופי, ומיום זה, הדרכון הרומני הוא דרכון אירופי."

ברומניה, עובד עורך הדין כתרי בשיתוף פעולה עם כמה עשרות עורכי דין עוזרים ושליחים, שמשרדיהם בבוקרשט ובאזורים שונים ברחבי רומניה. על פי כתרי שיתופי פעולה אלה נותנים מענה לכל הנדרש להשגת האזרחות והדרכון הרומני והטיפול בהשקעות ברחבי רומניה.

בישראל יש לכתרי שני משרדים, בהרצליה ובחיפה.

שורה תחתונה: למי שלא מתפשר על ניסיון ומעדיף משרד שפועל הרבה זמן בתחום

תותי אשבל

בשכונת מונטיפיורי בתל אביב (ליד מגדל עזריאלי) נמצא משרד נוסף שעוסק בתחום האזרחות והדרכון הרומניים והוקם ומנוהל על ידי עורכת דין מירב תותי-אשבל ועורך דין גיא תותי. המשרד של אשבל עוסק בתחום המשפט הבינלאומי, הוצאת דרכונים אירופאים לישראלים וגם תחום האזרחי, חברות ומסחר.

יש למשרד צוות שיושב ברומניה והם עובדים עם עורכי דין ואנשי מקצוע שבקיאים בנבכי החוק של המדינה. במשרד מבטיחים שהם אחראים על התהליך מתחילתו ועד סופו כולל תרגומים, אפוסטילים וכל הליך הקשור לשיטות המשפט האירופאית.

למעשה אם יש לכם קרוב משפחה שנולד בפולין, ייתכן שבמשרד של אשבל ימליצו לכם לנסות להשיג דרכון פולני דווקא (יש להם שיתוף פעולה גם בפולין) כשהמטרה היא להשיג בסופו של דבר את הדרכון האירופאי, בדרך הקלה יותר. מה שנקרא, כל שירותי הדרכון האירופי תחת קורת גג אחת.

באתר שלהם נכתב: "אנו ערים למצבים ולתסכול הרב של לקוחות המגיעים אלינו לאחר ניסיון להשיג את הדרכון המיוחל בעצמם וזאת ללא הצלחה, משרד עורכי דין תותי אשבל בשיתוף פעולה מלא עם משרדינו באירופה יעשה את המיטב על מנת להגיע למטרה הנכספת."

שורה תחתונה: למי שמחפש משרד עם הרבה מוטיבציה והוא מכוון מטרה

חברת עורכי דין דגני

המשרד של דגני ללא ספק מצליח להרשים כבר מהמפגש הראשון. קודם כל המיקום שלהם, ברחוב אדם הכהן בתל אביב ממש ליד השגרירות הרומנית מראה על הפוקוס של המשרד. הם עצמם מכנים את העסק שלהם "משרד בוטיק" המתמחה בנישה ספציפית של תחום הוצאת האזרחות הרומנית.

חוץ מניסיון מקצועי וידע רב בתחום שבו הם מתעסקים כבר יותר מ-15 שנה הם מציגים גם שיתופי פעולה עם משרדי עורכי דין ברומניה וזה לטענתם המפתח להצלחת ההליך ובזמן מהיר.

באתר שלהם נכתב: "משרדים אשר בוחרים לעסוק בתחום, טובים ככל שיהיו, יתקשו לשלוט בצורה מעמיקה כמונו בתחום על כל מורכבויותיו ללא אנשי מקצוע מהשורה הראשונה הפועלים מול הרשויות ברומניה."

בדגני מציינים גם כי דווקא בגלל ההיצע הגדול של עורכי דין בתחום כדאי לתת משנה חשיבות למוניטין המקצועי והאישי של עורך הדין שאתם שוכרים את שירותיו. לטענתם, אצלם במשרד תקבלו את הטיפול המקצועי הטוב ביותר שאפשר לקבל עם אנשי מקצוע הפועלים ישירות ברומניה מול הרשויות ומעודכנים בסעיפי החוק ועדכוניו.

חוץ מדרכון רומני יוכלו במשרד לעזור לכם גם בנושא השבת רכוש ברומניה.

שורה תחתונה: למי שרוצה להכיר את השגרירות הרומנית מקרוב

דרכון רומניחוה ברסלר

במשרד של חוה ברסלר שממוקם ליד כיכר רבין בתל אביב מזכירים כי על פי החוק, כל מי שנולד ברומניה (או בשטחי מולדובה ואוקראינה שהיו שייכים בעבר לרומניה) וגם צאצאיו שנולדו מחוץ לרומניה, זכאי לקבל אזרחות ודרכון רומני-אירופאי, גם אם איבד את אזרחותו הרומנית בעבר, או אם ויתר עליה.

זהו משרד ותיק שפועל מאמצע שנות השמונים ומציג מומחיות מיוחדת בהחזרת אזרחות רומנית והשגת דרכון אירופאי ליוצאי רומניה, מולדובה, אוקראינה וצאצאיהם.

במשרד אומרים כי הם מייצגים את לקוחותיהם בשגרירות הרומנית בעת הגשת המסמכים ובעת הליך הנפקת הדרכון. בנוסף כוללים שירותי המשרד גם השגת מסמכים שדרושים מהשלטונות הרומניים, תרגום מסמכים, תעודות ואישורים נוטריונים ואישורי בית משפט, משרד החוץ ומשרד הדתות.

המטרה של המשרד, כך אומרים שם, היא להכין את התיקים באופן הטוב ביותר כדי שהלקוחות יקבלו את האזרחות הרומנית אותה הם מבקשים, במהירות האפשרית ובעלות המינימלית.

שורה תחתונה: למי שמחפש משרד תל אביב עם הרבה ניסיון וידע בהשגת הדרכון הרומני

עמותת אזרחים ושורשים

אופציה מעט שונה מאלה שהוזכרו עד כה היא עמותת אזרחים ושורשים שהיו"ר שלה היא צביה שירן. על פי העמותה כל הפעולות שלהם מתבצעות ברומניה בשיתוף ופיקוח העמותה. דרך פעולה זו מוזילה בין היתר תשלום עמלות מיותרות בדרך. מאוד אהבנו למצוא באתר העמותה פירוט של בעלי התפקידים כולל תמונות. איכשהו יותר נוח ליצור קשר ולהתחיל תהליך עם אנשים שרואים את הפרצופים שלהם…

לפי עמותת אזרחים ושורשים, שכר הטרחה בגין הטיפול בתיק נמוך יותר מכל הצעה אחרת שתוכלו לקבל והם גם חוסכים עלויות והוצאות שכרוכות בבדיקת הזכאות, תרגומים ואישורים נוטריוניים. שיטת העבודה נעשית ישירות מול רשויות ברומניה ומזרזת, כך אומרים שם, את התהליך במספר חודשים.

באתר של העמותה נכתב: "הטיפול בקבלת אזרחות רומנית ודרכון רומני כרוך בשחזור מסמכים מארכיונים ופניה לרשויות ולעתים לבתי משפט ברומניה ולכן הכרחית מעורבות של יועצים מקומיים הבקיאים בשפה ובהתנהלות עם הגורמים והמוסדות במקום. אתה, הלקוח, תוכל לתקשר לכל אורך התהליך ישירות עם יועצים משפטיים אלה בשפה העברית, רומנית, אנגלית."

שורה תחתונה: למי שמאמין בעמותות

משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, צדרבוים & SRFK

על המשרד הזה כבר כתבנו בהקשר הדרכון הפולני. תוכלו לקרוא שם אודות המשרד ופעילויותיו.

למשרד עורכי הדין דורון, טיקוצקי יש שלוחה ברומניה בה מועסקים עורכי דין רומנים בעלי ניסיון בהוצאת דרכונים רומנים עבור ישראלים בעלי שורשים רומנים. המשרד ברומניה הוא זה המטפל בפניות של ישראלים ומבקש את הנפקת הדרכון. הם מוסיפים כי לטובת העניין יפעלו בשמו של הלקוח על אדמת רומניה, אל מול כל הרשויות הנדרשות.

עוד מבטיחים בדורון טיקוצקי כי ידעו לעזור גם במקרים בהם בני משפחת הפונה ויתרו על אזרחותם הרומנית בטרם עלו ארצה או במקרים בהם בני משפחה כבר לא בין החיים, וגם אם אין בידי הלקוח מסמכים.

שורה תחתונה: למי שמעדיף משרד עורכי דין גדול עם נציגות ברומניה

תגובות

תגובות

-- יש לכם עסק מקומי? נשמח לעזור לכם לספר עליו לכולם. כתבו לנו


שיתוף
יש לכם ידיעה מעניינת למגזין שלנו? כתבו לנו דרך תיבת צור קשר ונחזור אליכם תוך זמן קצר. אנחנו מגיעים מדי חודש לכ-20,000 קוראים ישראלים בחו"ל ובישראל.