בורגר קינג סירבה להפסיק לחלק פלאיירים למבקרי מחנה הריכוז דכאו. עכשיו המשפט

בורגר קינג, גרמנ יה
צילום: פייסבוק, בורגר קינג, גרמניה

אתמול (רביעי) החל המשפט שבו נתבע מנהל הסניף של רשת המזון המהיר בורגר קינג ליד אתר ההנצחה בדכאו. האיש, רוני אוטו, סירב להגיע להסכם עם הנהלת המוזיאון הפועל כיום באתר.

מנהל המוזיאון הדוקטור גבריאלה המרמן סיפר לעיתונאים כי כל ניסיונות הדיון עם מר אוטו עלו בתוהו ולפיכך לא נותרה ברירה אלא להגיע לערכאות משפטיות. לטענתו מדובר בעובדים שלובשים מדי בורגר קינג ופולשים למגרש החנייה הסמוך למוזיאון כדי להציע למבקרי אתר ההנצחה להיכנס לבורגר קינג.

השיטה אגב לא הומצאה על ידי אנשי הרשת שפועלת גם בישראל. קדמה לכך פעולה דומה של סניף רשת מקדונלד'ס לפני יותר מעשרים שנה אלא שהפרשה ההיא הסתיימה ללא תביעה. במקרה ההוא מנהל הסניף התנצל והפסיק את פעילות קידום העסקים במגרש החנייה הסמוך למוזיאון דכאו לאחר שהבין את הרגישות של הנושא.

מביעים צער על ההגעה לבית המשפט

בבורגר קינג גרמניה הגיבו בכך שמבחינתם צריך היה להגיע להסדר מבלי להיגרר לבית המשפט וכי הם מביעים צער שבסופו של דבר חוסר ההסכמה בין הצדדים הביאה למצב של דיון משפטי.

יש לציין שפעולת חלוקת הפלאיירים מצד אנשי בורגר קינג נמשכת כבר שנים וכי מנהל המוזיאון, דר' המרמן החליט בשלב כלשהו שזהו אקט שאינו מכבד את המבקרים באתר. עבור חלק מהמבקרים אמר המרמן מדובר לא רק בביקור באתר הנצחה אלא בבית קברות.

מחנה דכאו היה מחנה הריכוז הראשון שנבנה על ידי הנאצים זמן קצר לאחר עליית היטלר לשלטון ונועד בתחילתו לאסירים פוליטיים. בהמשך שימש המודל שלו גם למחנות הריכוז האחרים שהקימו הגרמנים.

לפני כשנתיים נגנב השער שעליו הכתובת "העבודה משחררת" בפעולה צינית שמטרתה היתה להרוויח כסף ממכירתו בהמשך. בסוף 2016 נמצא השער בנורבגיה על ידי משטרת ברגן והוחזר לאתר דכאו.

תגובות

תגובות

-- יש לכם עסק מקומי? נשמח לעזור לכם לספר עליו לכולם. כתבו לנו


שיתוף
יש לכם ידיעה מעניינת למגזין שלנו? כתבו לנו דרך תיבת צור קשר ונחזור אליכם תוך זמן קצר. אנחנו מגיעים מדי חודש לכ-20,000 קוראים ישראלים בחו"ל ובישראל.